11 Eylül 2016 Pazar

Hayallerinin ve Oğlunun Peşinden Giden Baba; Adnan Kurt

Ben bir babayım, beni sırtına alan çocuğum Yiğit. Hayatımda ilk kez 53 yaşında yurt dışına, 5 aydır otostop ile, çok az parayla dünyayı gezen oğlumun yanına gittim. .
İlk defa korktuğum o uçağa binip kalktım Antalya'dan Malezya'ya gittim. Onunda baskısı ile sırt çantası satın aldım. Hayatım boyunca ilk kez sırt çantası ile gezdim. Hostel'in ne olduğunu öğrendim. Böyle şeylerin varlığına tanıklık ettim. Kıyafet yıkamanın farklı yollarını keşfettim. Hayatımda adini bile duymadığı meyveler yedim. Tayland Malezya, , Singapur 25 gün çok detaylı yerleri gezdik aklımın almadığı doğal güzellikleri gördük. Farklı insanlar tanıyıp farklı kültürlere tanık oldum. Otostop çektim oğlumla. Düşünebiliyor musunuz ?

Adnan KurtUnutmayacağım anılardan bir tanesi, Phuket Tayland arası 850 km full otostop ile giderken, bizi son 400 kilometre alan ve yolda yemek ısmarlayan kadın tır şoförü oldu. Dünyada nasılda insanlar varmış. Yemek ısmarlamasına izin vermedim ama oğlum yiğit " baba, başka bir zaman Türkiye de sende bir gezgine ısmarlarsın sistem bu şekilde çalışıyor dedi ve o gönlü güzel kadının ısmarladığı yemeği yedik. 
Anneler, babalar, sevgililer. Yol inanılmaz birşey bunu 53 yaşına gelmeden, yarın, öteki gün, bir sonraki gün, bahanelerle, yalanlarla kendinizi kandırıp, tembellik etmeyin parasızlığa, yoksulluğa sığınmayın. 53 yaşına geldiğinizde herşey için geç olabilir.
Ben ettim siz etmeyin 😌

Herkese bol gezili günler diliyorum.

Adnan Kurt
Disqus Yorumları Yükle

0 yorum