1 Ağustos 2016 Pazartesi

Bir Gezginin Kaleminden; İnterrail Hayali

Hepimizin kurduğu binlerce hayaller, gerçekleştirmek istediği düşünceler var. Hepimizin var bunu biliyorum. Peki hangimiz ben bunu başaracağım! diyor ? Ya kurduğumuz hayaller? ya da aylar yıllar öncesinde planlarken bile yüzümüzü güldüren düşüncelerin kaçı gerçek oluyor ?  Birazdan paylaşacağım yazının tamamı onun kaleminden çıkmıştır. O diye bahsettiğim güzel insan bir gezgin. Hayallerine giden bir kadın. Sizde okuduğunuzda umarım yapabilirim diyebilirsiniz.

Şöyle diyordu bu gezgin arkadaşımız

''2013 yılı sonlarına doğru tanıdığım, en az babam kadar sevdiğim bir insanın sözleriyle başlamıştı her şey. Bir trene binin ve seyahat edin güzel çocuklar. İngilizcenizi geliştirmek için couchsurfing kullanın dünyayı tanıyın. Kars'a gidin kayak yapın hiç tanımadığınız biriyle.Hayatı yaşayın. Sonra yıl 2014 ağustos sonlarıydı tanıştım grupla, o sıralar 20 bin kişi falan var heyecanla öğrenme isteği olan güzel insanlar ve herkesin ortak noktası interrail, avrupa, tren, roma..

''Mutluluk gidilen yolun üzerindedir, sonunda değil.''
  
Keşfedilmeyi bekleyen dünya. O kadar ilginçti ki anlatamam, o güne kadar gördüğüm şey şuydu; Biz koltuklarına kurulmuş insanlardık kimse bize dokunmasın hayatımıza bakalım akşam olsun huzurlu uyuyalım da sabah güzel başlasın dünyadan bize ne.! Eğer ağzında gümüş kaşıkla doğmadıysan hiç bir şey yapamazsın. Avrupa mı ? Ne alaka! Dünyayı görmek, tanımak mı ? Ne münasebet

  Bugün için bir fedakarlık yaptım diyemem ama çok yıktım. Arkamda kocaman bir kalabalık bıraktım döndüğümde uğraşmak üzere bir enkaz. Demem o ki aslında inanırsan ve bilirsen her şeyi yaparsın. Belki gizli saklı kaçak göçek ama yaptım demenin gururuyla mutluluğuyla bütün yorgunluğu atarsın üzerinden. Gece bir tren garında bitse de alamadığın o uyku bile güzel gelir sana. Çünkü özgürsün ve ufakta olsa kuracağın dünyanın adımlarını atıyorsun. 

Şu fotoğraftaki yolculuğun ilk gününün mutluluğunu yaşamadan ölmeyin!.

interrail


Disqus Yorumları Yükle

0 yorum